Запрещенные стройки Киева оживают

0
311

скандального забудовника Войцеховського.
Втім, тут може бути підступ. Із-за останніх скандалів інтерес потенційних покупців до будівництва Войцеховського впав.
«Імітація діяльності на майданчиках створює ілюзію будівельної активності. Це, в свою чергу, дозволяє залучати додаткових покупців і утримувати вже наявних. Адже якщо будівництво йде, готовність «увійти в становище», «ще трохи потерпіти», «почекати» демонструє більшість клієнтів. Тим більше що частина купили квартири вже отримала від них ключі, свідоцтва власності, провела ремонт і навіть почала обживати житло, будівництво якого не закінчено», — розповіли UBR в «Євро-Рейтингу».Експерти також зазначають, що головною проблемою для киян, які придбали оселі в «сірих» будівництвах, є не стільки загроза нездачі будинку, скільки відсутність правовстановлюючих документів на таке житло і рішення про прийняття в експлуатацію секцій, які вселяють жителів.
«Сірі» забудовники не мають дозвільних документів. Тим не менш, заселяють мешканців квартири. А ті, обживаючи подібні будинки, перетворюються і заручників, і наймогутніша зброя забудовника. Адже владі дуже складно прийняти непопулярне рішення по РК, в якому вже живуть люди. Як наслідок, навіть ті комплекси, які підлягають знесенню, у тому числі за рішенням суду, продовжують зводитися і, якщо це можливо, заселятися», — констатують дослідники.
За інформацією ProfiDOM.com.ua найбільш показовим прикладом довгобуду є «Мега-Сіті» в Дніпровському районі. Його зводять у вже п’ятнадцять років, і весь цей час продаються квартири в нових секціях. «Мозаїка», «Східні ворота» та «Молодіжна ініціатива» будуються вже за п’ять років, «Совські ставки» — 4,5 року, «Панорамний містечко» та «Синьоозерний» — за 3,5 року і т. д.
Всього «Євро-Рейтинг» нарахував у Києві десять активних «сірих» новобудов. Крім перерахованих вище в список увійшли також такі об’єкти, як «Ідея», «Покрова», «Науковий», «Милославський ряд» і ін
Але це все одно менше, ніж було раніше. Скажімо, в травні 2016 р. статус незаконних мало 26 об’єктів. Детальніше на www.csc-a.com.ua
«Якщо судити тільки по цим цифрам, то ринок первинної нерухомості проявляє ознаки одужання: загальне число незаконних будівництв знизилося. Але не виключено, що одна з основних причин подібних поліпшень — низька якість роботи містобудівного кадастру і неквапливість у веденні перевірок та внесення актуальної інформації на сайті порталу», — припускають дослідники.
Експерти кажуть: схоже, у боротьбі з незаконною забудовою чиновники взяли паузу. Після припинення діяльності компаній Войцеховського влади практично не помічають інших незаконних будівництв.
Ідея створення житлово-будівельних кооперативів, яким будуть передані права з добудови проблемних об’єктів, дозволила збити розжарення пристрастей постраждалих інвесторів і розколоти їх на кілька протиборчих таборів.
Однак якщо навесні-влітку нові ЖБК не зможуть вирішити питання зі зняттям арешту з земельних ділянок, нерухомості, розблокування рахунків та підключення до комунікацій, проблема лише посилитися, вважають дослідники.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here