Русская музыка

0
303

У День Росії в рамках міжнародного культурного проекту русская музыка «День Росії в світі — Russian Day» пройшли концерти видатних вітчизняних музикантів. Російська музика одночасно прозвучала в найбільших залах Женеви, Єрусалима і Мюнхена. У числі виконавців були народні артисти Денис Мацуєв, Юрій Лаптєв, Михайло Гантварг, камерний ансамбль «Солісти Санкт-Петербурга», Державний академічний російський хор ім. А.В. Свєшнікова і держоркестром Татарстану.

— Ми хочемо показати, що російська культура — невід’ємна частина світової цивілізації, — заявив «Известиям» художній керівник проекту Юрій Лаптєв. — Я впевнений, що людина, який зустрівся з нашими артистами, почув музику Чайковського і Рахманінова, Шостаковича і Прокоф’єва, Стравінського і Скрябіна, почерпне для себе набагато більше об’єктивної інформації про Росію, ніж з політичних новин.

У мюнхенській філармонії Гаштайг відбувся концерт русская музыка камерного ансамблю «Солісти Санкт-Петербурга» під керівництвом Михайла Гантварга. Незважаючи на те що тут часто виступають відомі колективи, візит російських музикантів став непересічною подією.

У програмі русская музыка концерту значилися урочистий Concerto Grosso ре мажор № 5 Георга Фрідріха Генделя, Adagio для скрипки і струнного оркестру K.261 Вольфганга Амадея Моцарта, Камерна симфонія Дмитра Шостаковича (оp. 110a), присвячена пам’яті жертв фашизму і війни, і Серенада для струнного оркестру Петра Чайковського.

Всі твори Русская музыка прозвучали з філігранною точністю і справжньою пристрастю. Бурхливі овації лунали після кожного номера програми. На біс музиканти виконали іскристе Presto з концерту № 2 циклу «Пори року» Антоніо Вівальді, також відоме як «Август».

Перед концертом до присутніх звернувся генеральний консул Російської Федерації в Мюнхені Сергій Ганжа, який наголосив на важливості культурного діалогу між Росією і Німеччиною.

— Ми щиро раді вітати тут легендарний колектив русская музыка з Санкт-Петербурга. Мистецтво — це найкраще, що може об’єднувати наші народи, — упевнений консул.

Дипломата підтримала керівник координаційної ради співвітчизників в Баварії Олена Герцог.

— У Гаштайге досить часто проходять концерти класичної музики, проте те, що ми сьогодні почули, — вище всіх похвал. Рівень виконавської майстерності просто неймовірний, це дійсно гордість Росії, — зазначила Герцог.

У залі було багато молоді, деякі слухачі взяли з собою маленьких дітей.

— Я — прихильник творчості русская музыка Михайла Гартварга, — розповів «Известиям» Даніель Медіна, що живе в Мадриді. — Дізнався про концерт буквально пару днів назад, взяв квитки і зі своєю дівчиною прилетів сюди, щоб насолодитися чудовим звучанням класичних творів.

Російські музиканти розділили радість своїх слухачів.

— Дуже приємно бачити такий теплий прийом, — поділився з «Новинами» Михайло Гартварг. — Особливо приємно, що Мюнхенська філармонія надала нам один з кращих клавесинів Німеччини, інструмент роботи нашого сучасника Крістофера капс.

Втретє учасником проекту «День Росії в світі — Russian Day» русская музыка стали Державний академічний російський хор ім. А.В. Свєшнікова і соліст-баритон Юрій Лаптєв. Артисти виступили в Залі конгресів в Єрусалимі.

Публіка почула твори русская музыка Сергія Рахманінова, Миколи Мясковського, Модеста Мусоргського, Антона Рубінштейна, Моріса Равеля, Миколи Римського-Корсакова, Івана Протопопова, Добрі Христова, Юрія Шапоріна, Михайла Глінки, Олександра Флярковського, Павла Піхтерєва, а також класичні та сучасні обробки російських і єврейських народних пісень.

Спеціально для виступу русская музыка музиканти підготували такі хіти, як «Золотий Єрусалим» і «Хава Нагіла». Глядачі оплесками зустрічали кожен номер, а знайомі з дитинства композиції співали разом з хором.

Художнього керівника колективу Євгена Волкова особливо порадувала така обізнаність.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here