Герметизація фісур

0
371

Герметизацію фісур часто радять для боротьби з карієсом, а саме — його профілактики. Метод може бути корисний для зубів, які щойно прорізалися, а в деяких випадках використовується і у дорослих. Фіссури — це поверхня нашого зуба, ті самі горбки і борозни, які створюють його індивідуальний малюнок. Фіссури часто служать місцем скупчення залишків їжі, а отже — розвитку карієсу. Щоб попередити розвиток захворювання, стоматологи рекомендують процедуру герметизация фиссур.

Розташування фиссур, їх форма і розміри (а іноді вони дуже глибокі) істотно ускладнюють їх очищення під час процедур гігієни порожнини рота. Крім того — товщина зубної емалі в фиссурах значно менше, ніж на самих жувальних буграх. Це і обумовлює накопичення на поверхні фиссур шкідливих бактерій і підвищений ризик виникнення і розвитку карієсу в даній частині зуба.

Герметизацію фісур проводять двома способами: неінвазивним і інвазивних. Неінвазивна герметизація передбачає професійну чистку зуба, протруєння його емалі кислотою, промивання поверхні з її подальшим висушуванням, нанесення фіссурного герметика і фтор-профілактику. Інвазивна герметизація показана при наявності слабо вираженого поверхневого карієсу. Тоді перед протруєнням фиссура розширюється за допомогою бору. Стандартний термін збереження фіссурах герметичності від 2-х до 5-ти років.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here