Отдых в Затоке

0
229

Позитив у кожній піщинці! Це гасло Затоки — селища і десятків, а то й сотень, баз відпочинку, розташованих на піщаній косі, яка простяглася між Чорним морем і лиманами Дністровським і Будакська. Дістатися до центру Затоки легко за одну годину від залізничного вокзалу Одеси на маршрутці або на автобусі. Цікаво проїжджати по залізничному мосту над місцем з’єднання Дністровського лиману і Чорного моря. Протока називається Царгородське гирло. Можливо, що назва це — відгомін давніх подій походу київських князів в Х столітті на Царгород, до Візантії. До 1940 року в цій же місцевості проходив кордон між СРСР і королівською Румунією. Отель с бассейном в затоке. Отдых в Затоке первая линия — отель Grandmore Першим великим будовою в цій частині коси, яка носить назву Бугазькій, був санаторій, збудований румунським урядом під егідою Ліги Націй.

Затока нагадала мені, що віддалено, з натяжкою, італійський курорт Ріміні на Адріатиці. Тут можна вибрати відпочинок на будь-який смак і різні можливості. Шкода, якщо це «українське Ріміні», буде зіпсовано, добито непродуманим навалою «цивілізації». Я шукав місце тихе і більш дике. Центральну частину Затоки з її гучної нічним життям я відразу ж відкинув. Дійшов до місця, де закінчується асфальт і починається піщана дорога, очерети, а потім знову йдуть бази відпочинку по обидва боки дороги. Тягнуться лавочки з сувенірами, продуктами, кафе, креветки, риба, абрикоси … все можна купити. Так і дійшов до бази відпочинку «Перлина».

Тут добре доглянута територія в кольорах і деревах, нормальне харчування в їдальні, чисте море в двох кроках. Вранці до берега підпливають дельфіни. А якщо піти далі по косі, то вона стає, майже, безлюдній, і можна купатися і загоряти голяка. З одного боку хвилі Чорного моря, з іншого зарості чагарнику, а потім — невеликий, прогрітий наскрізь Будакський лиман. Від центру селища Затока до бази відпочинку «Перлина» близько восьми кілометрів, і автобус № 6 йде приблизно півгодини. Проїзд коштує 2 гривні, що в перекладі на російські гроші — 7, 5 рубля. У літній сезон автобус ходить кожні півгодини. Тут тупик, автобус розвертається, щоб їхати назад в м.Білгород-Дністровський. На цьому розвороті, знаходиться ще база «Дорожник», по якій і називається кінцева зупинка автобуса.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here