Сверхзвуковой истребитель

0
311

Сверхзвуковой истребитель — окремий клас військових літаків, призначений для знищення авіації противника. Перші такі машини з’явилися в роки Першої світової війни. Але тоді бої велися в прямому сенсі підручними засобами. Льотчики брали на борт гирі, металеві балки і інші важкі предмети і скидали їх зверху на ворожі літаки. Пізніше додумалися брати з собою ручні кулемети, а ще через якийсь час навчилися встановлювати зброю на корпус винищувачів.

Але справжній розквіт винищувачів припав на середину минулого століття. Авіація стала відігравати вирішальну роль під час бойових дій Другої світової. І кожна країна хотіла встановити своє панування в небі.

радянські винищувачі

Під час війни у ​​СРСР було близько двох десятків різних моделей винищувачів. Виділимо основні з них.

Винищувачі І-16
Винищувач, який отримав трохи принизливе прізвисько «ішачок», став основним літаком на початок Великої Вітчизняної. Він був розроблений ще в 1933 році в ОКБ Миколи Полікарпова. І перший, хто на ньому полетів, це знаменитий льотчик Валерій Чкалов.

Бойове хрещення І-16 отримав в 36-м в Іспанії під час громадянської війни. Потім ще були японо-китайський конфлікт, Халхін-Гол, протистояння з Польщею, радянсько-фінська кампанія.

До початку Великої Вітчизняної літак застарів в технічному плані, але досвідчені льотчики використовували його і успішно протистояли винищувачам Люфтваффе.

Характеристики І-16:

Розмах крила — 9 м;
Маса — 1,5 т;
Швидкість — 445 км / ч;
Максимальна висота — 9 км;
Дальність — 540 км;
Озброєння — пара кулеметів 7,62 мм.
Винищувачі МіГ-3

Цей винищувач був розроблений в ОКБ Мікояна і Гуревича в 1940 році. Він визнаний одним з кращих літаків свого часу, які могли літати на більших висотах. Величезну роль Міг-3 зіграв в 41-м, особливо при битві під Москвою.

Ці винищувачі успішно протистояли німецькій авіації, відображаючи нальоти на столицю. Після цього на фронтах винищувач використовувався і як бомбардувальник, для цього його трохи модифікували.

Характеристики Міг-3:

Розмах крила — 10,2 м;
Маса — 2,7 т;
Швидкість — 640 км / ч;
Максимальна висота — 11,5 км;
Дальність — 850 км;
Озброєння — пара кулеметів 7,62 мм і один 12,7 мм.
Винищувачі Як-3

На відміну від Мить-3 винищувач Як-3 став справжнім королем малих висот і за цим показником був визнаний кращим літаком Другої світової. Він був розроблений в 1943 році під керуванням Олександра Яковлєва.

Успішно протистояв Люфтваффе під час Курської битви (1943), звільнення Білорусії (1944) і розгрому німців на території Німеччини. На цих винищувачах також літала знаменита французька ескадрилья «Нормандія-Німан».

Характеристики Як-3:

Розмах крила — 9,2 м;
Маса — 2,1 т;
Швидкість — 645 км / ч;
Максимальна висота — 10,7 км;
Дальність — 650 км;
Озброєння — 20-мм гармата і пара кулеметів 12,7 мм.
Сучасні винищувачі Росії

Винищувачі Су-30

Су-30 — сучасний винищувач категорії «4+», призначений для знищення не тільки повітряних цілей, але також об’єктів на землі і воді. Він був розроблений ще в 1989 році. І з тих пір неодноразово модернізувався.

Остання модель — Су-30СМ випущена в 2012-му і взята на озброєння в ВКС Росії. Літак обладнаний радарної системою «Н011 Барс», яка дозволяє засікати цілі на відстані понад 100 км. Є у цього винищувача і бойовий досвід.

Уже два роки 4 машини беруть участь в операції в Сирії, прикриваючи російські бомбардувальники, які завдають ударів по позиціях терористів.

Характеристики Су-30СМ:

Розмах крила — 14,7 м;
Маса — 18,8 т;
Швидкість — 2300 км / год;
Максимальна висота — 17,3 км;
Дальність — 3000 км;
Озброєння — 30-мм гармата, 6 ракет ближнього бою і 6 ракет середньої дальності, 8 бомб масою 500 кг (або 28 по 250 кг).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here