Сонячна система нагрівання води

0
299

Серцем сонячного колектора є абсорбер https://sunbeam.dp.ua/g4182535-solnechnye-sistemy-nagreva/, який найчастіше складається з великої кількості тонких металевих смуг. Речовина теплоносій поставляється по спеціальних трубках безпосередньо до металевих смугах.

При листовому абсорбере два листа зварюють разом так, щоб між ними могло проходити речовина теплоносій. Зазвичай в якості матеріалу для абсорбера служать мідь і алюміній. Однако абсорбер для басейнів, як правило, роблять з штучних матеріалів (поліпропілену, поліетилену), так як вимога до термостійкості в цьому випадку нижче.

Існують колектори — накопичувачі, де дві ці функції пов’язані в одному приладі. Таким установкам не потрібні циркуляційні насоси і регулюючі пристрої, так як питна вода нагрівається безпосередньо в колекторі.

Зазвичай абсорбер чорного кольору, так як саме цей колір має високий коефіцієнт поглинання. Коефіцієнт поглинання показує, скільки короткохвильового сонячного випромінювання поглинена, скільки відображено. А то, що при цьому абсорбер нагрівається і його температура стає вище, ніж у навколишнього середовища, показує, що він віддає більшу частину прийнятої сонячної енергії у вигляді довгохвильового сонячного випромінювання. Дані про це показує коефіцієнт випромінювання.

Звичайні покриття мають у своєму розпорядженні, як правило, коефіцієнтом абсорбції 90%. Спеціальний лак, який наноситься на поверхню абсорбера механічно, не покриває її повністю, тільки частково, оскільки володіє високим рівнем емісії. Виконані з чорного хрому, чорного нікелю або забарвленого нікелем оксиду алюмінію елементи вказують на часткове покриття шарів. Відносно новим є використання шару з титану — нітриду — оксиду, який напилюють у вакуумному колекторі. Цей шар показує не тільки низький рівень емісії, а й іноді повна її відсутність.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here