ПОМИЛКИ ПРИ вишиванні

0
460

На сьогоднішній день вышивка бисером є одним з найпоширеніших хобі і способів заробітку. Таке заняття не тільки приносить гроші, а й радість собі і оточуючим. Так як ця справа не є одним з найлегших, тут легко припуститися помилки. У цій статті наведені найпоширеніші помилки як починає, так і досвідченої вишивальниці.

Найпоширенішою помилкою при вишивці є порушення схеми. Цю помилку легко можна вирішити двома способами. Один з них — це зафарбовування готових ділянок маркерами або ж олівцями на самій схемі. Другим способом є ретельний підрахунок всіх вишитих одиниць. Кількість помилок при цьому зменшиться, але часу буде витрачено набагато більше. Так що якщо Ви не обмежені в часі, то бажаніше використовувати один з перерахованих вище варіантів.

Також до суттєвих помилок відносять хрестики з різним напрямком. При вишиванні симетричних орнаментів або візерунків необхідно скрупульозно підходити до цього питання. Якщо Ви ставитеся до перфекціоністам, то бажано відразу, як тільки допущена помилка була виявлена, виправити її. Вона може бути легко відкоригована за допомогою кінчика гострих ножиць. Буде потрібно акуратно підчепити один з неправильних стібків і по можливості не порушуючи структуру канви видалити зіпсований елемент.

Наступною помилкою є неправильний підбір габаритів канви або невірно визначений центр полотна. Таке часто відбувається, коли вишивальниця тільки почала освоювати це ремесло. У такому випадку ймовірність непомітно виправити допущену помилку дуже невелика, але все ж є. При такій помилці можна пришити відповідний шматок канви до вже наявного полотну. Але краще все-таки брати канву з запасом в 5 сантиметрів з кожного боку.

При нанесенні малюнка на канву неприпустимою помилкою вважається нанесення візерунка олівцем. Олівець дуже погано видаляється з поверхні канви. Можливо позбудеться від його слідів тільки після багаторазового прання, а це в свою чергу вплине на якість самої роботи. Для таких цілей краще всього використовувати маркери на водорозчинній основі або ж звичайні нитки, що не деформують канву. Під час вилучення нитки варто плавно і повільно діставати її або візуально розділити довжину нитки на кілька фрагментів і розрізати її. Таким чином її набагато легше витягувати.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here