Зима застала зненацька? Проблеми і рішення

0
475

Боротьба з льодом і снігом
Найчастіше проблеми виникають з тим, що на морозі вода з рідкого речовини швидко перетворюється в тверде, чи то пак в лід. Результати цього цілком природного процесу можуть бути найрізноманітнішими, а знаряддя боротьби з ними лише одне — тепло.

Примерзли ущільнювачі дверей? Причиною цієї неприємності може стати як відлига або дощ, після якого стовпчик термометра різко опустився нижче за нуль, так і портальна мийка, де ущільнювачі і дверні прорізи недостатньо добре протерли насухо. Так чи інакше, не варто докладати надмірних зусиль в спробі відкрити двері будь-яку ціну. Це може закінчиться тим, що ущільнювачі порвуться. Щоб не допустити цього, спробуйте відкрити інші двері або навіть багажник. Коли проберетеся всередину, запустіть двигун — салон прогріється і ущільнювачі Отта. Якщо ж потрапити в автомобіль ніяк не вдається, можна облити двері по контуру теплою водою або скористатися спеціальним водовідштовхувальним аерозолем. Головне, коли двері відкриються, не забути відразу ж насухо протерти ущільнювачі, а після змастити їх силіконом. Те ж стосується і лючка бензобака. Його теж бажано змастити, інакше на заправці Вас можуть чекати сюрпризи. Якщо ви шукаете авто, заходьте на сайт avto-rinok.com.ua тут багатий вибір і фахові спеціалісти.

Замерзли замки? Не виходить відкрити двері ключем? Не біда! Для цього існують спеціальні засоби — розморожувачі, зокрема, аерозольні. Однак, якщо їх немає під рукою, допомогти може запальничка або сірники. Нагрійте вогнем ключ, дріт або тонку викрутку і вставте її в замкову щілину і трохи почекайте. Можна також використовувати підігріте масло, вприснувши його в свердловину. Не рекомендується користуватися гарячою водою — вона швидко охолоне і створить ще більше проблем.

Чи не працює омивач скла? Відбутися це може або при обмерзання форсунок, або при замерзанні рідини в бачку, якщо її концентрація не відповідає нормам. У першому випадку можна вирішити проблему шляхом механічного очищення форсунок, а в другому доведеться шукати тепле приміщення і чекати, коли лід знову перетвориться в рідину, а після залити якісну «незамерзайку». Потім, не залишаючи теплого приміщення, включите омивач, щоб «неправильна» рідина вийшла з трубок. До речі, в якості тимчасового заходу «незамерзайку» можна замінити горілкою, проте чистити скло вона буде гірше спеціальної рідини.

Очищення стекол. Нерідкі випадки, коли під час прогріву двигуна і салону лобове скло пітніє і покривається скоринкою льоду. За логікою, на нього потрібно пустити гаряче повітря, проте не поспішайте — різниця температур може привести до того, що скло трісне, тому підвищувати температуру обдування слід поступово.

І якщо вже мова пішла про забезпечення гарної оглядовості, варто, напевно, сказати про те, як боротися з запотівання стекол зсередини. Для цього є спеціальні засоби — так звані антизапрівач. Правда, ефективно працюють далеко не всі і тільки найдорожчі з них.

Сюди ж можна віднести проблему налипання снігу і обмерзання стекол під час тривалої стоянки. Спростити собі життя можна, якщо перед тим, як залишити автомобіль, на 5-10 хвилин відкрити всі вікна і охолодити салон автомобіля. Очистити скла потім буде набагато простіше. Природно, для цього у Вас повинна бути щітка-скребок. Як варіант, на ніч на лобове скло можна накинути щільну тканину, притиснувши її дверима. Головне, щоб вночі не випали опади, інакше є ризик, що тканину примерзне до скла.

«Двірники». Цей, безумовно, важливий елемент автомобіля часто завдає турбот, то примерз до скла, то недостатньо добре очищаючи його. Народні умільці придумали масу способів змусити склоочисники робити свою справу. Ось деякі з них:

обладнати скло підігрівом в зоні зупинки «двірників». При самостійній установці слід ретельно вибирати нагрівальний елемент, щоб скло не лопнуло від перегріву;
зняти ущільнювач моторного відсіку, на який лягає капот, щоб тепле повітря від двигуна надходив на склоочисники. Не слід робити цього на автомобілях з не герметичній системою вихлопу і рециркуляції відпрацьованих газів;
встановити в бачок омивача електричний підігрівач рідини (температура повинна бути не вище 5-10 ° С) або залити «незамерзайку» з запасом температури замерзання 10-20 ° С.
Є й інші способи, однак куди важливіше не нашкодити, тобто не зіпсувати «двірники». Якщо є час дочекатися, коли примерзли до скла щітки Отта, дочекайтеся — не потрібно відривати їх силою. Слідкуйте за тим, щоб на склі і щітці не було бруду, піску і інших твердих частинок, користуйтеся відповідної сезону рідиною склоомивача, контролюйте стан каркаса щітки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here